Przedstawiciele Miasta i Gminy Wieliczka u Prezydenta Bronisława Komorowskiego

W Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy spotkali się w piątek 27.06.2014r z przedstawicielami samorządów, które wprowadziły Kartę Dużej Rodziny oraz instytucji partnerskich Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.  Przedstawiciele Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce uczestniczyli w tym spotkaniu.

Bronisław Komorowski zachęcał do wprowadzania kart kolejne samorządy.

Prezydent powiedział „chciałem wyrazić głęboką nadzieję, że i rodziny i wszyscy, którzy uważają, że działanie na rzecz polskich rodzin jest wiele warte, jest rzeczą cenną, że dadzą temu wyraz także w czasie wyborów samorządowych, nagradzając tych samorządowców, którzy się w tę wielką akcję zaangażowali „ 

Dodał również -” My też będziemy publicznie z żoną dziękowali tym samorządom przed wyborami, które mają już swoje karty, bo chcielibyśmy, aby właśnie osoby i środowiska przechodzące przez taki sprawdzian mogły nadal pracować na rzecz społeczności lokalnej „

 Prezydent podziękował również wszystkim przedsiębiorcom, którzy udzielają zniżek w ramach samorządowych kart rodzinnych. 

Samorządowe Karty Dużej Rodziny w tym Wielicka Karta Dużej Rodziny 3+ uprawniają rodziny do korzystania z oferty kulturalnej, edukacyjnej i sportowej na korzystnych dla nich warunkach. Wielickie rodziny wielodzietne mogą również skorzystać z upustów cenowych i promocji organizowanych przez przedsiębiorców, którzy przystąpili do tej inicjatywy.

 Równolegle z systemem samorządowych kart rodzinnych, od połowy czerwca działa także ogólnopolski program Karta Dużej Rodziny, w którym rodziny z trojgiem i więcej dzieci mogą korzystać m.in. ze zniżek w PKP, muzeach, niektórych sieciach sklepów.

Zobacz naszą galerię...

Więcej zdjęć na stronach kancelarii Prezydenta...