Trzeźwość buduje – Spotkanie z Pawłem Mąciwodą

Trzeźwość, to nie tylko wolność od używek. Trzeźwość to stan umysłu, otwartego na rozpoznawanie swoich talentów, rozwijanie pasji, pokonywanie ograniczań.
„Trzeźwość buduje” - pod takim tytułem, w piątek 8.03.2019 r., odbyło się spotkanie wielickiej młodzieży z p. Pawłem Mąciwodą – basistą zespołu SCORPIONS. Z wieliczaninem, który gra dla wielotysięcznych widowni, koncertuje na różnych kontynentach, który jako jeden z tylko dwóch Polaków występował w Madison Square Garden w Nowym Jorku.
P.... Paweł dzielił się swoją pasją do muzyki, barwną historią życia i emocjami.
Wspominał, jak musiał w USA imać się różnych prac, aby przeżyć, jak w niełatwych chwilach nie porzucał swej gitary, jak grał na ulicach i w metrze, jak w końcu spotykał swoich muzycznych idoli, a oni zapraszali go do współtworzenia muzyki.
Niesłychanie skromnie, z wielką pokorą i wrażliwością zwracał się do słuchającej go młodzieży, odpowiadał na niełatwe pytania, zachęcał do szukania w sobie tej pasji, która ukierunkuje życie, aby nie musieć żyć „energią na kredyt” …
Historia p. Pawła nie zostawia złudzeń: determinacja przynosi owoce – w jego przypadku owoce światowego formatu. Ale przecież każdy ma to coś, co pielęgnowane pomaga się rozwijać i dojrzewać do przekonania, że jesteśmy dziećmi „wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa”, że każdy ma prawo być tutaj i czy jest to dla niego jasne czy nie, nie należy wątpić, że „wszechświat jest taki jaki być powinien” - jak w tekście Desideraty, który p. Paweł odczytał.
Czy spotkanie przyczyni się do rozsmakowania w trzeźwości? To już indywidualne decyzje, każdego, kto miał możliwość w spotkaniu uczestniczyć …

Dziękujemy raperowi PAXowi, za energetyczne poprowadzenie spotkania, dzielenie się swoimi pasjami, świadectwo życia …

To był bardzo dobry czas …

 

fot. FOTO Rogalska

Galeria zdjęć >>