Uroczyste otwarcie placówki wsparcia dziennego - świetlicy „Aniołeczek”

W dniu 26 marca 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie placówki wsparcia dziennego „Aniołeczek” pod wezwaniem Św. Siostry Faustyny Kowalskiej i Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. Placówka mieści się w budynku Parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Kosiby 31.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona przez Proboszcz Parafii O. Jacka Biegajło. W trakcie kazania podziękował On wszystkim sponsorom i darczyńcom za wkład jaki włożyli w powstanie placówki.

Po zakończeniu Mszy Św. wszyscy zgromadzeni udali się przed budynek, w którym mieści się placówka aby oczekiwać na przybycie J.E. Ks. Biskupa Grzegorza Rysia, który poświęcił placówkę.

Przed poświęceniem Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł jeszcze raz podziękował wszystkim zebranym za przybycie oraz wielki wkład jaki włożyli w powstanie świetlicy. W imieniu przedsiębiorców głos zabrał Pan Tomasz Ćwierz z Firmy TOMA Budownictwo.

Uroczystości zaszczyciły swoją obecnością Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Sanktuarium w Łagiewnikach.

Przed dokonaniem poświęcenia Ks. Biskup przypomniał, że istotą Miłosierdzia jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi oraz, że mając takich Patronów wychowankowie placówki będą zapewne czuli się tu dobrze i bezpiecznie.

Po poświęceniu dzieci z pomocą J.E. Ks. Biskupa oraz Pana Burmistrza uroczyście przecięły wstęgę, zapraszając tym samym wszystkich do wnętrza placówki.

Zebrani goście wpisali się do Księgi pamiątkowej placówki.

Dla dzieci oraz ich rodziców odbyły się pierwsze zajęcia otwarte. Były gry, zabawy oraz konkursy.... a dla chętnych także malowanie twarzy przez Aniołka :-)

Dla wszystkich znalazło się także małe „co nieco”....

Zobacz galerię...