informacja dla słabosłyszących
dłonie

O nas

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce to instytucja realizująca wiele zadań w obszarze polityki społecznej. Różnorodność działań oraz kompleksowość realizacji składają się na jeden naczelny kierunek: NAJWAŻNIEJSZY jest CZŁOWIEK. Szukanie indywidualnych rozwiązań, rozszerzanie oferty pomocowej oraz usprawnianie pracy na rzecz drugiego człowieka stały się misją współpracowników tworzących Zespół MGOPS Wieliczka.

Czym się zajmujemy?

Celem Ośrodka Pomocy Społecznej jest świadczenie pomocy społecznej osobom i rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, a nie są w stanie pokonać jej wykorzystując własne środki, możliwości i uprawnienia. Nadmienić należy, że pracownik socjalny pracujący w Ośrodku wykonuje zadania zmierzające do poprawy sytuacji osób i rodzin. Za misję Ośrodka można uznać dążenie do poprawy jakości życia mieszkańców i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Misja ma wpływ na działania podejmowane w obszarze życia społecznego oraz wprowadzanie rozwiązań, które zmierzają do likwidowania problemów mieszkańców i tworzenia możliwości ich rozwoju.

Pracownice mgops wieliczka

Uchwała

30 kwietnia 2020 roku minęło 30 lat od dnia kiedy Rada Miejska w Wieliczce podjęła Uchwałę powołującą jednostkę organizacyjną - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce. Ten szczególny czas przemian społecznych, gospodarczych, ekonomicznych i politycznych wpłynął na budowanie i rozwój pomocy społecznej.

uchwała MGOPS

Nasze placówki

W ramach naszych działań, angażujemy się w aktywizowanie mieszkańców z różnych grup wiekowych do wspólnych spotkań, interakcji i wzajemnego wsparcia

Zobacz nasze placówki
pracownice mgops wieliczka trzymające pomarańczowe balony

Zostań naszym partnerem

Dowiedz się więcej
Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

Zajęcia wakacyjne w Świetlicy „Aniołeczek”

Zmiany w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy

Usługi sąsiedzkie w ramach programu Korpus Wsparcia Seniorów

Nabór na stanowisko: PSYCHOLOG, PEDAGOG, SOCJOTERAPEUTA, PSYCHOTERAPEUTA, TERAPEUTA ZAJĘCIOWY, ARTETERAPEUTA