informacja dla słabosłyszących
Aktualności
20.11.2022

Piękny finał Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki 2022 SKRZYDŁA – SŁOWA MAJĄ MOC

Muzyka nie zna granic... Łączy ludzi, wzrusza... Muzyka zatrzymuje pędzący świat i przytula brzmieniem, słowem, poruszając wewnętrzne przeżywanie... Muzyka niesie Pokój...

Szczególny i energetyczny koncert PRZEMYK AKUSTIK KWARTET uruchomił lawinę pięknych emocji i pozostawił uczestników w podniosłym nastroju. To był doskonały plan na Finał w wykonaniu Renaty Przemyk, Jacka Bieleckiego, Piotra Wojtanowskiego, Grzegorza Palka.

Tegoroczna Kampania była piękna, zatrzymująca i pełna szczególnych wydarzeń i działań. Tylko dlatego, że jesteśmy drużyną, że jesteśmy RAZEM ta to właśnie tak wielka moc.

Dziękujemy za honorowy patronat Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. Stało się tradycją, że w listopadzie Wieliczka symbolicznie staje się pomarańczowa.
Dziękujemy wszystkim Partnerom
?Niebieska Linia IPZ
?Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Wieliczce
?Sąd Rejonowy w Wieliczce
?Prokuratura Rejonowa w Wieliczce
?Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce
?Wielickie Centrum Kultury
?Wielicki Ośrodek Sportu
?Wydział Szkół i Przedszkoli UMiG Wieliczka
?Centrum Solne Miasto w Wieliczce
?Kino Wielicka Mediateka
?EKO Wieliczka
?Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji "Leonardo" w Wieliczce
?Centrum Zdrowia Psychicznego Leonardo da Vinci w Wieliczce
?Spółdzielnia Socjalna PRZYSZŁOŚĆ w Wieliczce
?Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieliczce
?Straż Miejska w Wieliczce
?Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Dziękujemy wszystkim placówkom, podmiotom, instytucjom, które zrealizowały u siebie pomarańczowy dzień, mnogość pomysłów była imponująca:
Przedszkole Samorządowe nr 5 w Wieliczce, Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce, Samorządowy Żłobek nr 1 w Wieliczce, Szkoła Podstawowa w Węgrzech Wielkich, Szkoła Podstawowa w Grajowie, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce, Szkoła Podstawowa w Podstolicach, Szkoła Podstawowa w Sierczy, Szkoła Podstawowa w Koźmicach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Byszycach, Świetlica św. Kingi w Wieliczce, Szkoła Filialna w Sułkowie, DPS w Sułkowie, Ośrodek Wsparcia dla Seniorów w Wieliczce, Szkoła Podstawowa w Grabiu, DPS w Grabiu, ŚDS Leonardo w Wieliczce, Szkoła Podstawowa w Sygneczowie, Szkoła Podstawowa w Janowicach, Szkoła Podstawowa w Mietniowie, Dom Opieki Nestor w Wieliczce, Przedszkole Samorządowe w Mietniowie, Szkoła Podstawowa w Gorzowie, Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieliczce, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliczce, Szkoła Podstawowa w Dobranowicach, Szkoła Podstawowa w Raciborsku, Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich, Przedszkole Samorządowe w Śledziejowicach, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Wieliczce, Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wieliczce, Campus Misericordiae Ośrodek Wsparcia Dziennego Caritas Kraków, Dom Opieki Zapiecek w Wieliczce, Świetlica Aniołeczek w Wieliczce, Wielickie Centrum Kultury, Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce
oraz przedsiębiorcom:
Salon Kosmetyczny Malachit Paulina Motak,
Cukiernia BezaLove, Ampa Park, Parana Restro & Cafe, Ave Hair Salon Sabina Żołnierczyk-Pamuła,
Spółdzielnia Socjalana "Przyszłość" w Wieliczce,
DD Clinica Estetica Gabinet Kosmetyczny Dorota Dymek, MAESTRIA Gabinet Kosmetyczny Justyna Przepolska

Dziękujemy naszym Przyjaciołom z БОРИСПІЛЬСЬКИЙ ЛІЦЕЙ "ПАТРІОТ"
Директор ліцею (dyrektor szkoły)
- Панкявічене Ірина
Практичний психолог (psycholog praktyczny)
- Тетяна Головіна oraz całemu gronu pedagogicznemu, wszystkim uczennicom i uczniom za szczególne zaangażowanie, wiele pomysłów, nic talentów i piękne Wasz świadectwo - dzieci na całym świecie muszą być bezpieczne!
Dziękujemy wszystkim Uczestniczkom i Uczestniczkom Kampanii, którzy tak realnie stali się jej współtwórcami - to właśnie Wasze podstawy, przekonanie i słuszności i czynny udział nadają Kampanii swoistego charakteru.

Siła Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki pozostaje w nas na cały rok.

W tym roku Miasto i Gmina Wieliczka otrzymała na realizację projektu dofinansowanie ze środków z budżetu państwa - Program Osłonowy - Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Data utworzenia: 20.11.2022