informacja dla słabosłyszących
Aktualności
24.02.2024

Tydzień Bezpiecznego Internetu – konferencja on-line

W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, luty i marzec w całej Polsce obfituje w inicjatywy, mające na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Akcja ma na celu również zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

Zorganizowana w Wieliczce, w dniu dzisiejszym konferencja, zainaugurowała Tydzień Bezpiecznego Internetu w Gminie Wieliczka, przyłączając się do działań propagujących bezpieczne poruszanie się dzieci i‍ młodzieży w‍ internecie.

Uczestników konferencji powitał Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. W trakcie konferencji wysłuchaliśmy cenionych ekspertów oraz praktyków, którzy podzielili się z nami swoją rozległą wiedzą i doświadczeniem. Wystąpił Pan Mariusz Kokodyński, lek. psychiatra z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Babińskiego w Krakowie, Pan Paweł Szczyrek, Marketing Manager w Ideo Force, Pani Ewa Domańska, z Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK, Pan Tomasz Gubała, prezes zarządu Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja, Pan Janusz Wardak, doradca edukacyjny, trener, prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna.

Tematyka wystąpień wprowadziła uczestników w nowe i zaskakujące obszary poznawcze. Obejmowała między innymi, praktyczne sposoby zastosowania technik sztucznej inteligencji, propozycję wprowadzenia diety cyfrowej lub detoxu cyfrowego w rodzinie, omówiono najaktualniejsze zagrożenia i miejsca gdzie można liczyć na pomoc, w sytuacjach kiedy potrzebujemy wsparcia w sprawach bezpieczeństwa cyfrowego.

Organizatorem wydarzenia był Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce, którego dyrektor - Dominika Chylińska podziękowała serdecznie prelegentom za wartościowe wystąpienia, a wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu.

 

Pełny zapis konferencji: https://youtube.com/watch?v=8v44EerVpns&si=XAbXD3-5eDUI0I3f

Data utworzenia: 24.02.2024