informacja dla słabosłyszących
Aktualności
20.11.2023

Pomarańczowy Finał!

Wielicka Kampania Pomarańczowej Wstążki 2023 KLUCZ DO WEWNĘTRZNEJ MOCY zagościła się w Miasto i Gmina Wieliczka na 19 dni. Pomarańczowy Festiwal Rodzinny zgromadził dziś w Solne Miasto setki Ambasadorek i Ambasadorów - sprawa jest ważna bo bezpieczeństwo i rozwój dzieci i młodzieży jest naszym wspólnym zadaniem. Partnerzy Kampanii stworzyli piękne stanowiska i piękne konkurencje dla najmłodszych - zaangażowania, otwartości i uśmiechu nie było końca.
"To są trudne tematy, trudne sprawy i wciąż w tym obszarze mamy coś do zrobienia, coś ważnego i potrzebnego - dzieciństwo wolne od przemocy" - powiedział Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka otwierając tegoroczny Finał.
Dzisiaj jesteśmy razem, chcemy być razem - dzisiejsze wydarzenie pokazali wyraźnie ile osób przychodzi ze swoim podparciem i przekonaniem.
Wiele atrakcji, ciekawych pomysłów, zachwytów i radości połączyło dziś mieszkańców. To ważny głos!
Wszystkie działania w ramach Kampanii odbywają pod honorowym patronatem Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.
W tym roku Miasto i Gmina Wieliczka otrzymało na realizację projektu dofinansowanie ze środków z budżetu państwa - Program Osłonowy - Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Dziękujemy kampanijny Partnerom, którzy współtworzyli każdy dzień 19 dni a w dniu dzisiejszym odtrąbili piękny finał, dzieląc się swoimi talentami:
????Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Wieliczce
????Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieliczce
????Wydział Szkół i Przedszkoli UMiG Wieliczka
????Gminna Rada Seniorów w Wieliczce
????Centrum Zdrowia Psychicznego Leonardo Da Vinci w Wieliczce
????Spółdzielnia Socjalna PRZYSZŁOŚĆ w Wieliczce
????Straż Miejska w Wieliczce
????Sąd Rejonowy w Wieliczce
????Prokuratura Rejonowa w Wieliczce
????Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za niewyobrażalną otwartość i gotowość - tak liczny udział!
Data utworzenia: 20.11.2023