informacja dla słabosłyszących
Aktualności
30.10.2023

Wielicka Kampania Pomarańczowej Wstążki 2023 – Klucz do wewnętrznej mocy

Klucz do wewnętrznej mocy buduje, spaja i układa w logiczną całość nasze działania w ramach Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki 2023.
Od wielu lat listopada w Wieliczce staje się szczególny i prawdziwie pomarańczowy - to znak ostrzegawczy. Bądźmy uważni i szczerze zainteresowani bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Bądźmy gotowi reagować na przemoc wobec najmłodszych, zależnych bezbronnych. Bądźmy w tym RAZEM ramię w ramię, serce w serce, działanie w działanie. Niech anonimowy i nieco abstrakcyjny SYSTEM będzie wypełniony ludźmi, którzy rozumieją powagę sytuacji, są gotowi współdziałać, uzupełniając się w kompetencjach i usprawnieniach. System musi być dojrzały! To nasza powinność wobec dzieci i młodzieży a my dorośli potrzebujemy mieć odwagę do reagowania - trzeba nam usłyszeć, zobaczyć i uwierzyć a potem działać. Każdy z nas może być ostatnim dorosłym, który mógł pomóc dziecku doświadczającemu krzywdzenia.
Na kilka dni przed rozpoczęciem Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki 2023 warto uwierzyć jaka siła drzemie w drużynie, ile pomysłów może powstać ze współdziałania i jak bardzo interdyscyplinarność jest przestrzenią do bycia RAZEM. Dziękujemy za ten nasz wspólny głos, współpracę oraz budowanie ważnej i potrzebnej postawy, otwartej na bezpieczeństwo i rozwój dzieci i młodzieży. To nasza TRADYCJA! Pomarańczowa TRADYCJA!
Wszystkie działania w ramach Kampanii odbywają pod honorowym patronatem Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.
Tradycyjnie Kampania realizowana będzie w dnia 1-19 listopada - już dziś zapraszamy do udziału w zaproponowanych działaniach takich jak: warsztaty, szkolenia, konferencja, konkursy, gry terenowe i wiele wiele innych - finałem w tym roku będzie Pomarańczowy Festiwal z wieloma niespodziankami zaplanowany na 19 listopada - niedziela - w Solne Miasto w Wieliczce.
W tym roku Miasto i Gmina Wieliczka otrzymało na realizację projektu dofinansowanie ze środków z budżetu państwa - Program Osłonowy - Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Nasi Partnerzy:

????Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Wieliczce
????Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieliczce
????Wydział Szkół i Przedszkoli UMiG Wieliczka
????Gminna Rada Seniorów w Wieliczce
????Centrum Zdrowia Psychicznego Leonardo Da Vinci w Wieliczce
????Spółdzielnia Socjalna PRZYSZŁOŚĆ w Wieliczce
????Straż Miejska w Wieliczce
????Sąd Rejonowy w Wieliczce
????Prokuratura Rejonowa w Wieliczce
????Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce
Drugi rok jest z nami Szkoła z Boryspola - Obwód Kijowski БОРИСПІЛЬСЬКИЙ ЛІЦЕЙ "ПАТРІОТ" - to ważna współpraca i szczególny sygnał, jak bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest ważne, zwłaszcza w czasie wojny.
Data utworzenia: 30.10.2023