informacja dla słabosłyszących
Aktualności
26.01.2023

„Benefis Naszej Rodziny” – finał konkursu

W dniu dzisiejszym, tj. 26.01.2023r. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce gościł laureatów projektu „Benefis Naszej Rodziny”.
Gmina Wieliczka po raz drugi brała udział w kampanii społecznej realizowanej na terenie całej Małopolski , w ramach Programu Pełnomocnika do Spraw Polityki Demograficznej „Po Pierwsze Rodzina na rok 2022” finansowanej z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Do projektu zaproszone zostały wszystkie szkoły z terenu Gminy. Wyznaczeni koordynatorzy organizowali w placówkach zajęcia profilaktyczne dla uczniów, w oparciu o przekazane scenariusze i prowadzili spotkania z rodzicami, na których zapraszali do udziału w konkursie projektowym.

Konkurs polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu „święta rodziny” – wydarzenia, podczas którego zarówno dzieci, rodzice, jak i inni członkowie rodziny (babcie, dziadkowie, wujkowie i ciocie) mogliby przeżywać radość ze wspólnego, rodzinnego bycia wyjątkowym, doświadczyć siły relacji dających poczucie bezpieczeństwa, ujawnić talenty i twórcze zaangażowanie.
Chęć udziału w tym przedsięwzięciu zgłosiło 5 rodzin, które opracowały autorskie scenariusze z pomysłem na benefis. Uroczystości zostały utrwalone w formie nagrań lub prezentacji, a następnie przesłane do oceny.

Decyzją komisji konkursowej wszystkie wielickie rodziny, które wzięły udział w kampanii zostały docenione i nagrodzone. W trakcie dzisiejszego spotkania obejrzeliśmy prace laureatów, a zaproszone rodziny opowiedziały o radości wspólnych działań w ramach projektu.
Nagrodą za udział w konkursie była zarówno satysfakcja ze wspólnego budowania silnej, kochającej się rodziny, jak i otrzymane gry planszowe i karty podarunkowe z możliwością zrealizowania w dowolnym sklepie.

Nagrody i dyplomy rodzinom; Kazanieckich, Patroników, Łasiów, Kalbarczyk-Biela i Czajków, wręczyła Pani Dominika Chylińska, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim laureatom!

Data utworzenia: 26.01.2023