informacja dla słabosłyszących
Aktualności
28.10.2022

Inauguracja Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki 2022 – SKRZYDŁA – SŁOWA MAJĄ MOC

"Podaruj tym, których kochasz skrzydła, by mogli latać, korzenie, aby wracali i powody, aby zostali."
Dalajlama
Wystartowaliśmy! Tradycyjnie już w dniach 1-19 listopada będziemy RAZEM budować silny przekaz i świadectwo dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, dla rozwoju dzieci i młodzieży, dla prawa do miłości, nauki i radości dzieci młodzieży. RAZEM ze wszystkimi Partnerami i Przyjaciółmi zainaugurowaliśmy dziś nasze wielickie działania, z silnym głosem i stanowiskiem Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła, z udziałem Ambasadora Rumunii Cosmin Onisii i delegacji.
Wystartowaliśmy wraz z piosenką MakZet i Drużyny A specjalnie przygotowaną by uskrzydlić tegoroczną Kampanię.
Wystartowaliśmy z Pomarańczową Księgą która będzie towarzyszyć wszystkim wydarzeniom i działaniom Pomarańczowej Wstążki.
W tym roku towarzyszą nam SKRZYDŁA, których potrzebuje każdy młody człowiek aby w dorosłości zmierzyć się ze światem, życiem, rolami społecznymi i samym sobą.
Słowa mają wielką moc - mogą budować, wzmacniać, dawać szansę, wiarę, miłość i zrozumienie - mogą też niszczyć, krzywdzić, zniewalać. To człowiek dokonuje wyboru, które słowa wybiera dla swoich bliskich, znajomych, współpracowników. To wybór, który realizuje się każdego dnia.
Dziecko uczy się życia poprzez odwzorowywanie i naśladowanie - jest w nieustannym kursie a my - dorośli jesteśmy nauczycielami. To ważne zadanie, które jest jednocześnie inwestycją w przyszłe, dojrzałe społeczeństwo. Każdy z nas powinien czuć odpowiedzialność tej szczególnej misji. Słowa mogą być skrzydłami dla dzieci, mogą uwalniać dzieciństwo, mogą rozwijać i dawać możliwości. Słowa mają taką właśnie moc, wielką moc.
Dziś zachęcamy do przyjęcia tej ważnej odpowiedzialności. Dziś każdy z nas może złożyć deklarację, że jego słowa będą dawać moc. Dzieciństwo bez przemocy to nasze wspólne zobowiązanie wobec najmłodszych, wobec przyszłości, wobec społeczeństwa. Dzieciństwo bez przemocy to słowa, które dają siłę i rozwój, dają moc.
Słowa, które wypowiadamy zawsze będą do nas wracać. Zatem ich zabarwienie, treść, ton, intencja tworzą przestrzeń naszego życia. Niech nasze dzieci słyszą dobre słowa, w takich słowach dorastają, w takich słowach realizują swoje marzenia i takie słowa przekazują dalej do świata. W słowach kryje się początek relacji z drugim człowiekiem, odpowiedzialność i budowanie więzi. To staje się fundamentem i korzeniem życia każdego człowieka. Niech zatem słowa dają moc! Niech budują skrzydła!
Wszystkie działania w ramach Kampanii odbywają pod honorowym patronatem Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.
W tym roku Gmina Wieliczka otrzymała na realizację projektu dofinansowanie ze środków z budżetu państwa - Program Osłonowy - Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Data utworzenia: 28.10.2022