informacja dla słabosłyszących
Aktualności
17.11.2021

Konferencja w ramach Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki

Wielicka Konferencja z ogromną troską o dzieci. Uważność dla dzieciństwa, pomoc, szukanie rozwiązań i budowanie adekwatnego, dojrzałego i mądrego systemu wsparcia dla dziecka i rodziny. To nasze zadanie, nasza misja, nasz wspólny cel. Wszyscy chcemy współtworzyć platformę bezpieczeństwa i rozwoju dla każdego dziecka w Polsce. Trzeba nieustannie tworzyć rozwiązania bo każdy człowiek jest inny, każda rodzina jest inna, wyjątkowa.

Wielicka Kampania Pomarańczowej Wstążki 2021 Bezpieczne dzieciństwo - inwestycja w przyszłość MÓWIĆ UFAĆ CZUĆ stwarza przestrzenie do rozmowy, debaty, dyskusji ale i współpracy, współdziałania. Rozmowy trwają w żłobkach, przedszkolach, szkołach, placówkach opiekuńczych i ochrony zdrowia, instytucjach kultury i nauki, samorządzie. Debata wychodzi na ulice naszej Gminy. Ludzie łączą się we wspólnej postawie ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem. Listopad staje się pomarańczowy po to właśnie, żeby przez pozostałe miesiące roku łączyło nas to wspólne zadanie. To nasz wspólny głos. Dziękujemy za każdy najmniejszy szczegół tej Kampanii, za każdy trud, za każdy pomysł, za każde RAZEM.

Dziś, spotykaliśmy się, aby rozmawiać, uczyć się, budować wnioski i postulaty w naszej pracy. Jesteśmy stadem! Nikt nie pozostaje sam a interdyscyplinarność wskazuje kierunki i daje narzędzia. Niech owocna debata będzie naszą wspólną inwestycją w przyszłość.

Prelegenci dzisiejszego spotkania:
Katarzyna Fenik-Gaberle
Agnieszka Liebner
dr Anna Golus
Ryszard Izdebski
Agnieszka Jędrzczak
Bartłomiej Szczygieł

Spotkanie specjalistów łączy nas w pomaganiu i budowaniu systemu wsparcia.

Projekt Bezpieczne Dzieciństwo - Inwestycja w przyszłość jest dofinansowany ze środków budżetu Państwa, w ramach programu osłonowego ,,Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie".

Data utworzenia: 17.11.2021